Блогосфера

Що таке домен і з чого він складається

Нам часто задають питання: що таке домен? Задають різні люди: від школяра до пенсіонера. Ми постаралися викласти основні моменти про домен так, щоб все було зрозуміло звичайному користувачеві. Тому деякі питання дані схематично і образно, щоб не занурювати вас у світ спеціальних термінів. Але це дозволило зробити систему доменних імен легко зрозумілою.

Публікація в основному призначена для тих, хто:

 • Вирішив зареєструвати свій перший домен, але хотів би зрозуміти що це таке – домен?
 • Хоче дізнатися, як працює його домен, сайт і електронна пошта.
 • Хоче отримати український домен UA, але не знає з чого почати?

Домен і Інтернет

Домен – це унікальне позначення, що включають латинські букви від A до Z для англомовних доменів, від А до Я для російськомовних доменів (що вже реалізовано в Росії, але поки не вирішено в Україні). Крім того, в доменне ім’я можуть входити (або не входити) цифри від 0 до 9, а також символ дефіса “-“. Що таке домен? Якщо в двох словах, то домен – це адреса в мережі Інтернет. Домен дозволяє персоналізувати Вашу адресу сайту або електронної пошти.

Згідно Правил домену, домен в українському Інтернеті може бути:

 • Символьним (Від A до Z). Наприклад: домени ua: tm.ua, patent.ua або trademark.ua.
 • Цифровим. Наприклад,  999.ua, 0423.com.ua.
 • Комбінацією літер і цифр. Наприклад, домен N1.ua, F5.ua, 4kyiv.com.ua.

Якщо поглянути на домен ukrpat.com.ua, то ми бачимо:

 • ua – домен першого рівня, відповідно є доменом, визначальним національну зону.
 • точку “.” – розділова точка, каже що .ua – це домен першого рівня. І ставиться ця точка між доменами першого і другого рівнів.
 • com – вже говорить про те, що це – домен другого рівня щодо домену UA.
 • точку “.” – розділова точка між доменом другого рівня і доменним ім’ям.
 • ukrpat – доменне ім’я.
 • точку “.” – розділова точка між доменним ім’ям і префіксом “www”.
 • www – вже стоїть в адресі сайту одразу після назви домену та теж відокремлюється крапкою, а расшіфровуется як World Wide Web, тобто Всесвітня павутина.

Таким чином, доменна система система доменних імен будується за суворим ієрархічним принципом. Точніше за принципом вкладених один в одного множин.

Інтернет – це комп’ютерна мережа постійно включених комп’ютерів, розташованих по всьому світу і об’єднаних за єдиними правилами передачі даних, званим протоколами.
Домен в реальності складається з декількох груп цифр, між якими ставлять крапку. Але ми ж з вами не зможемо запам’ятати десять-дванадцять цифр. Тому, існує один найважливіший набір правил, відомий як система доменних імен або DNS (Domain Names System).

Саме цей набір правил і пов’язує словесні домени, подібні наприклад domenua.com.ua, з цифровими адресами, які використовують комп’ютери, щоб зв’язатися один з одним. Саме ці словесні домени люди використовують, щоб відшукати в глобальній мережі потрібний ресурс або відправити повідомлення по електронній пошті.

Вам також буде цікаво: Google анонсував оновлення для пошуку.

Домен першого рівня – розташовується в імені домена з правого боку, і відділений точкою від іншої частини домену. Домені першого (верхнього) рівня – це ua, рф, ru, com, net, org і т.д.

Далі справа наліво, слідують піддомени, тобто домени нижчого рівня. Кожен домен верхнього рівня має так званого Адміністратора домену, який є юридичною особою, відповідальною за управління та регулювання стратегії цього Домену.

домен це

Ієрархію доменів (доменних імен) можна представити у вигляді лінійки з буквами, розділеними крапками. Далі, справа наліво після домену верхнього рівня і після першої праворуч точки йде домен другого рівня. Наприклад – домен com.ua. Далі після точки йде домен третього рівня, наприклад – domenua.com.ua. Чим далі впрвао, тим рівень домену менш високий. Ще приклад доменів: uatm.ua і uacom.com.ua – домени для сайтів про домен ua і http://www.uacom.com.ua/ відповідно.

Зареєстроване доменне ім’я, за бажанням власника, може бути активним або бездіяльним (використовуваним або не використовуваним). Якщо доменне ім’я активно, воно пов’язується з IP адресою – унікальним цифровим адресою комп’ютера (хоста), на якому розташовується веб-сайт, що позначається доменним ім’ям.

Тег
Показати більше

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button