АнгліяТуризм

Ріджент-стріт у Лондоні

Одна з найвідоміших вулиць Лондона – це Ріджент-стріт. Крім того, що на ній розташовуються відомі ресторани і магазини, вона є єдиною магістраллю міста, яка була результатом цілісної архітектурної задумки. Поряд з нею йдуть такі вулиці як Паризька Ріволі і Санкт-Петербурзька вулиця зодчого Россі.

Однак, з усіх подібних вулиць, саме Ріджент-стріт є найбільшою і монументальною. Ця вулиця також виконує функцію зручної транспортної комунікації, поєднуючи Ріджент-парк з Вест-ендом і його південним центром. Тільки в дев’ятнадцятому столітті така комунікація стала реальністю, незважаючи на те, що говорити про її необхідність почали вже в вісімнадцятому.

Квадрант – так називається центральна частина вулиці, що має криволінійну форму і з’єднує Оксфорд-серкус і площа Пікаділлі. На цій ділянці розташовані розкішні магазини класу люкс. По обидва боки вулицю обрамляють будівлі, а для «впадаючих» в Ріджент-стріт маленьких вуличок передбачені прекрасні арки, які нагадують знамениту Санкт-Петербурзьку арку Головного штабу.

Архітекторами будівель, що обрамляє вулицю Ріджент-стріт, були по-справжньому видатні майстри класицизму початку дев’ятнадцятого століття. Поряд з Джоном Нешем, улюбленим архітектором правлячого в той час принца-регента, це були С. Кокерелл, Р. сутінки і Дж. Соан.

Спочатку, тротуари були забудовані колонадою, яка захищала пішоходів від дощу. Однак пізніше, колонади були знесені, в зв’язку з необхідністю розширення проїжджої частини. Втім, завдяки витонченим арках і класичним фасадам, Ріджент-стріт досі зберігає свій величний вигляд. Крім усього іншого, з цієї вулиці легко потрапити до всіх інших основних визначних пам’яток дивного міста Лондона.

Тег
Показати більше

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button