НовиниТуризм

Стамбульський Собор Святої Софії збираються зробити мечеттю

Одна з головних визначних пам’яток Стамбула може знову стати безкоштовною для відвідування. Президент Туреччини запропонував змінити статус Собору Святої Софії. Про це повідомляє BBC Turkce.

Що трапилось?

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган запропонував повернути Собору Святої Софії статус мечеті. На даний момент він є музеєм. За словами турецького глави, після таких змін вхід в собор стане безкоштовним для відвідувачів будь-якого віросповідання. Собор Святої Софії є ​​видатною пам’яткою візантійського зодчества VI століття. За часів Візантійської імперії собор перебував в самому центрі Константинополя.

Протягом тисяч років він вважався найбільшим храмом у християнському світі. У 1453 році після захоплення Константинополя турками Софійський собор став мечеттю. У 1935 році йому присвоєно статус музею. У 1985 році собор разом з іншими пам’ятниками історичного центру Стамбула включений до складу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вам також буде цікаво: Кавовий туризм в Гондураці.

Чим вабить Собор Святої Софії?

В даний час музей розташовується в районі Султанахмет. Софійський собор вражає туристів своїми розмірами. Його довжина становить 81 метр, ширина 72 метри, а висота – майже 56 метрів. Внутрішньо оздоблення висвітлюється завдяки розташованим в куполі 40 вікон. Погляду відвідувачів в соборі постають не тільки історичні мозаїки і порфірову колони, а й інші унікальні прикраси, включаючи фрески і елементи мусульманського декору.

Музей Святої Софії до 15 квітня працює згідно зимовим розкладом, з 09.00 до 17.00. Потім відвідати пам’ятку можна буде з 09.00 до 19.00. Вхідний квиток коштує 60 турецьких лір (близько 10 євро).

Вирушаєте у відпуску і бажаєте бути в курсі туристичних подій? Підписуйтесь на оновлення українського порталу Social Media News та отримуйте порцію свіжих новостей в сфері туризму кожного дня!

Тег
Показати більше

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button