НовиниТуризм

Стародавня пам’ятка на дні озера Ван

Кілька останніх років для археологів усього світу стали дуже плідними. Нещодавно повідомлялося, що в Німеччині на Боденському озері було знайдено стародавній корабель, вік якого за попередніми даними може налічувати близько 3000 років. Знахідку виявив дайвер Крістофер Шмід. Слідом за цим відкриттям турецькі дослідники заявили про те, що на дні озера Ван таяться руїни фортеці.
Статуї, фрагменти стін і інших будівель займають 100 гектарів на дні озера. Руїни виявлено в прибережній зоні, глибина якої дорівнює 10 метрам. Протягом декількох останніх століть рівень води в озері Ван поступово збільшується. На сьогоднішній день максимальна глибина водойми досягає позначки 150 метрів.

Згідно з висновками експертів, руїн вже більше трьох тисяч років. По всій видимості вони є останками фортеці стародавньої держави Урарту, яке існувало на землі нинішньої Туреччини в ті часи. Силами місцевих дайверів на поверхню було піднято лише статуя лева. Інші артефакти будуть досліджені в ході експедиції незалежних вчених. Руїни фортеці представляють особливу важливість для археологів та істориків, так як держава Урарту вважається першим в цьому регіоні.

Тег
Показати більше

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button